PUSLEMATT HOIAB PUSLE TÜKID ORGANISEERITULT JA TOA KORRAS

PUSLEMATT HOIAB PUSLE TÜKID ORGANISEERITULT JA TOA KORRAS

Puslede kokkupanek on nii lõbus kui ka hariv. Eks me kõik vajame midagi, mida õhtuti teha, enda meelt lahutada, eriti saabuvates sügisilmades kui kell viis on juba õues pime ning väsimus hakkab peale tükkima. Erinevate puslede kokku panemine on juba aastaid olnud populaarne ning see vaimustus ei vaibu. Vastupidi, armastus puslede vastu just kasvab. Võtame näiteks 3D pusled, mis on viimasel ajal populaarsust kogunud ning nii mõnelegi inimesele pimedatesse sügisõhtutesse tegevust andnud. Kui aga rääkida suurematest pusledest, mis võtavad kokku panemiseks väga kaua aega, siis nüüd on ka sellele vägagi huvitav lahendus – puslematt. Järgnevalt vaatamegi me lähemalt, mis on puslematt ning milleks seda oleks vaja.

Puslematt
Kõik, kes panevad kokku suuri puslesid kus on tuhandeid väikseid tükke teavad seda tunnet kui põrand või laud on vaja puhtaks teha. Kuidas aga liigutada puslet, mis ei ole kokku pandud? Siinkohal tulebki appi puslematt.

Puslematid on õhukesed matid mille peal saab erineva suurusega puslesid kokku panna ning kui vaja siis libistada pusle koos tükkidega voodi alla. Mis teeb aga mõningad matid veel huvitavamaks on see, et neid saab rullida kokku, ilma et pusle sassi läheks. Kasutades puslematti ongi võimalik pusle, ükskõik kui palju või vähe ta valmis on, kokku rullida ning silme eest ära panna või külaliste tulekuks ära peita. Hiljem saab aga mati ettevaatlikult lahti rullida ning puslega edasi toimetada.

Lisaks, omades mitut puslematti, saab samal ajal kokku panna erinevaid puslesid. Keerates ühe pusle rulli ning pannes ta kappi saab samal ajal lahti keerata järgmise pusle. Nii võtab hobi toas vähem ruumi ning puslesid on võimalik kenasti kapis või riiulis hoida.

Puslemati erinevad suurused
Puslematt on väga huvitav ning mugav vahend kõikidele puslesõpradele, kellel on vaja mõnikord pusle silme eest ära panna, et õppida, töötada või külalisi vastu võtta. Küll aga tuleb enne mati soetamist tähele panna mattide erinevaid suurusi.

Nagu ka pusled on erinevate suurustega, tuleb olla ettevaatlik, et pusle ei oleks matist suurem. Liiga väike matt ei suuda kogu puslet koos hoida ning sel juhul kaob mati mõte ära. Üldiselt on mattidel kirjas mitu pusletükki sinna peale mahub, samuti on seal kirjas mati füüsilised suurused.

Suuremate puslede jaoks sobivad väga hästi matid suurusega 150 korda 100 cm või kuni 3000 pusletükki. Väiksemate puslede jaoks võib aga piisata juba umbes 1000 pusletükist, suurustega 110 korda 60 cm.

Kokkuvõttes on puslematid vägagi vajalikud vahendid kõikidele, kellele meeldib puslesid kokku panna. Puslematid annavad võimaluse hoida puslesid mugavalt kapis, ilma neid sassi ajamata. Erinevaid matte otsides tasub aga vaadata meie e-poodi kust võib leida nii uusi huvitavaid puslesid kui ka erinevas suuruses puslematte.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 6% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 6% allahindlust oma esimeselt ostult!