PUSLED KÕIGE PISEMATELE

PUSLED KÕIGE PISEMATELE

Kui laps tuleb siia ilma, siis iga päev ta õpib midagi. Kõik on tema jaoks ju uus. Pooleteise – paariaastane laps on juba nii nutikas, et tema silmaringi ja oskuste arendamiseks on tore kasutada väikelastele mõeldud puslesid.

Kui veel käekesed on veidi – veidi kobamad, siis väga äge on koos lastega avastada maailma loomi näiteks Ravensburger puupuslega Loomaaed, kus kaheksal erikujulisel pusletükil on peal erinev loom. Lapsel on nii vahva teada saada milline näeb välja sebra, elevant, ahvipärdik või hoopis kaelkirjak. Lisaks sellele, et laps saab pusletüki kuju ja suuruse järgi ära arvata millisesse pusleauku mingi tükk läheb, saab ta tuttavaks loomadega, keda ta saab ka loomaaeda vaatama minna. Äratundmisrõõmu kui palju! Sama põnev on tal avastada taluloomi ja -linde. 1,5 aasta vanustele lastele on mõeldud väiksemate pusletükkide arvuga kaunid lastepärased pusled, näiteks viie tükiga loomade pusle.

Tehnikahuvilise noorele mehehakatisele on väga põnev kokku panna Ravensburger puupuslet Autod. Seal ei ole lihtsalt ainult autod, vaid ka buss, traktor ning muud vahvad masinad. Lapsega saab arutada, milliseid töid või millises olukorras mingit autot kasutatakse. Ning kes kõik on need ametimehed, kes ringi vuravad. Rõõmu jätkub kauaks! Puslekomplekte on nii kaheksa tükiga, kui väiksematele mõeldes viie tükiga.

Lisaks puupusledele on disainitud spetsiaalselt kõige noorematele pusled, kus pusletükid on valmistatud tugevast kartongist. Näiteks on imevahvad loomalaste piltidega pusled. Karbis on kolm – neli erinevat raamiga puslepilti. Nii võib olla lapse esimene pusle kus saab kokku panna hobuse, lehma, lambapere või sigade hullamise. Suuremas karbis on näiteks vahvate multika tegelastega 4 pilti.

Oma lapsele tema esimest puslet valides saate mõelda tema väikeste, juba väljenduma hakkavate huvide vastu, saate tema keskendumisvõimet arvestades valida kas natuke suurema (näiteks neli tükki) või esialgu väiksema pusletükkide (näiteks kolm tükki) arvuga pusle.

Rõõmsavärvilise väikelastele mõeldud pusle kokkupanemisel saab juurde rääkida, mis värvi on näiteks loomad, mis hääli nad teevad, kus nad tegelikult elavad, mida söövad.

See on nii tore võimalus oma silmaterale pakkuda imeliselt toredat ajaviidet ning avardada nende silmaringi. Kui juba mitu korda on läbi räägitud, siis las laps ise räägib, kes on piltidel ja las ta puistab oma teadmisi. Teie saate teda rõõmuga kiita! Lisaboonusena saavad lapsed piltidel olevate tegelaste kohta ise lugusid jutustada. Põnev on nii lapsel kui kuulajatel – lugu võib olla väga lühike või pikem, sel pole tähtsust. Tähtis on see, et laps laseb oma fantaasial lennata. Muuhulgas areneb sõnavara ja väljendusoskus.

Meie kõige pisemad saavad oma vahvaid puslesid kaasa võtta reisilegi. Puidust pusletükid ei karda kogemata märjaks saamist ning ei murdu lihtsalt katki. Suurus on turvaline, laps ei saa seda ka kogemata alla neelata, kui mänguhoos pusletükk suhu võib sattuda. Samas on suurus just paras, et väike käeke saab seda mugavalt oma peopesast õigesse puslepessa poetada. Puupusledel on veelgi mugavamaks haaramiseks peal nupud.

Vähem oluline pole see, et pusledega mängimine arendab peenmotoorikat ja tähelepanuvõimet.

Lapsed väärivad vahvaid elamusi! Oma lapsele tema esimesi puslesid saad osta meie e-poest.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 6% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 6% allahindlust oma esimeselt ostult!