PÕNEV EESTI AJALOOPUSLE

PÕNEV EESTI AJALOOPUSLE

Ajaloo õppimine ei ole paljude jaoks just lihtne ülesanne. Mõnele meeldib ajalugu ja mõnele mitte. Viimaste jaoks on igasuguste faktide pähesaamine ja omavaheline seostamine tüütu. Ning kui lapsevanemana oled tüdinud laste koolitöödega jändamisest, siis on hea abiks võtta suur Eesti Ajaloo Pusle. Lapsele pakub pusle kokkupanek 5-10 tundi huvitavat tegevust (saab hästi jaotada päevade vahele) ning boonusena õpib lühidalt Eesti ajaloo selgeks.

Kui palju tead sa ise Eesti ajaloost?
Jüriöö ülestõus ja Tartu Rahu enamasti meenuvad. Aga millal see Liivi Sõda täpselt oli? Kui mälu vajab värskendamist on Suur Eesti Ajaloo pusle sulle abiks. Kogu perele harivat meelelahutust pakkuv 1000st tükist koosnev pusle annab tervikliku ülevaate olulisemast Eesti ajaloos alates esimestest taganeva jää kannul siia jõudnud küttidest kuni Eesti Vabariigi sajanda sünnipäevani.

Eesti Ajaloo Pusle on välja töötatud Kose kooli õpetaja Moonika Olli ja endise ERR ajakirjaniku Juhan-Markus Laatsi poolt. Pusle kaasabil saadud teadmised on usaldusväärsed, kuna kõik faktid on mitmetest allikatest kontrollitud. ​Pusle on sündinud ennekõige autorite enda suurest huvist Eesti ajaloo ja pärandi vastu, millest kasvas välja soov luua ka teistele huvilistele meelelahutuslik pilguheit kogu Eesti ajajoonele.

Helja Kirber Eestikeelse Hariduse Seltsist, üks idee algatajatest kirjeldab
“Inspiratsioon – pusle idee sündis minu enda kogemustest. Kui olin üheksa aastane (1991 alguses) kolis terve pere Inglismaale, kus minu isa õppis. Usun, et Nõukogude Liit tahtis minu perest lahti saada, kuna isa oli teisitimõtleja ja keeldus Nõukogude Liidu eest töötamast – nii lubati temal vastu võtta stipendium Inglismaale. Inglismaal kingiti minule “A Pictorial History of Britain” – 1000. tükist koosnev pusle, mis kirjeldas, läbi piltide Ühendkuningriigi ajalugu. Õppisin sellest puslest rohkem kui ühestki teisest allikast, kaasa arvatud raamatutest või ajalooõpikutest sest pusle tõi tähtsaima välja parimal viisil – täpselt nii palju informatsiooni, et jääks pikemaks ajaks meelde. Need pildid/ajaloo etapid, mis minule rohkem huvi pakkusid, nende kohta uurisin raamatutest lähemalt. Usun, et panin seda puslet kokku vähemalt 20 korda. Ma ei ole eriline puslede fänn – peale briti pusle ja nüüd oma Eesti ajaloo mosaiigi, olen ainult Peppa Pig puslesid kokku pannud, seda oma väikeste lastega.“

Pusles on lausa 45 illustratsiooni. Pildid on joonistatud Eesti kunstnik Eero Alevi poolt. Kõik pildid on võimalikult täpsed, nt. alates sellest milliseid jalanõusid kanti keskajal kuni mis kirik oleks hea sümbol Eesti ristiusustamisele. Algusest peale oli pusle koostajate eesmärk teha võimalikult kvaliteetne meene Eestist.

Nii valmiski Suur Eesti Ajaloo pusle, mis annab hea ülevaate Eesti ajaloo ühest etapist või sündmusest, tuues kõik tähtsad verstapostid Eesti ajaloost välja kunstnik Eero Aleva võrratute illustratsioonide ja harivate vahetekstide kaudu.

Miks pusle? Pusle koostajate arvates ei ole paremat viisi, millega ühe õhtu jooksul saaks paremini edasi anda tervet Eesti ajalugu ja seda moel, mis on meelelahutuslik ning hariv. Ja nii tegelikult ongi.

Suurest Eesti Ajaloo Puslest leiab uusi teadmisi nii suur kui väike. Noor ajaloohuviline saab sellest hea esmase ülevaate tähtsamatest perioodidest ja sündmustest, millele oma teadmisi ehitada. Eesti ajalooga juba sinasõber olev ema-isa, vanaema-vanaisa saab kogeda äratundmisrõõmu väiksemates, peidetud detailides.

Eesti ajaloo pusle saad osta koos teiste põnevate pusledega meie e-poest.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 6% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 6% allahindlust oma esimeselt ostult!