PUSLEDE KOKKUPANEK ON SUUREPÄRANE STRESSIMAANDAJA

PUSLEDE KOKKUPANEK ON SUUREPÄRANE STRESSIMAANDAJA

Sageli tunnevad puslede vastu huvi lapsed. Pisipõnnile on lihtsama pildid kokkupanemine raske töö, kuid milline rõõm väljendub tema silmades, kui ta sellega hakkama saab.

Aga mitte ainult lapsed pole need kelle jaoks on puslede kokkupanek huvitav. Ka täiskasvanute jaoks on see põnev hobi või siis mõnus vaheldus muudele tegevustele. Kui te sellesse tegevusse sisse elate, siis võib pusle kokkupanemine teid suuresti haarata ja tuua teile palju naudingut.

Osa sellest puslede kokkupanemisest võib olla lihtsalt vastumürk igavusele, kuid see on siiski palju enamat kui lihtsalt aja veetmise viis. Omal kombel on puslede kokkupanek tähelepanelikkuse harjutus, pakkudes rahu ja võimaluse keskenduda ainult ühele ülesandele.

Emotsioonid, mälestused ja mõtteprotsessid, mida inimesed puslede tegemisel kogevad, võivad viia millenigi, mida võib nimetada tinglikult “juhendatud unenäoks”. “Puslede lahendamine võib metafoorselt kahandada eluprobleeme, puslede kokkupanek on lihtsalt suurepärane stressimaandaja.

Mõned pusled on väga kerged, teised aga väga keerulised. Kõik oleneb tükkide vormist ning pildi värvidest. Mida ühevärvilisem pilt, seda raskem on seda kokku panna. Näiteks on palju kergem lossi kokku panemine, seevastu kõige keerulisemad osad on tavaliselt taevas, maastik või vesi. Põnev on kokku panna ägedat puslet Prantsusmaa tänavatest.

Puslede kokkupanemisel võid sa ümbritseva täielikult unustada . Nii saab igaüks enesest üles leida varjatud „maadeavastaja“ , kui sinu jaoks on motivatsioon millegi uue avastamine või loomine; „detektiivi“, kellele meeldib probleemide lahendamine; „suhtekorraldajatele“ meeldib pusledel oleva pildi sisu, esteetika ja keerukus; ja „treeneri“, kui püüad pusle kokkupanekul distsipliini ning korda hoida.

Pange omale koju valmis üks pusle ja jätke see lauale välja, minge selle juurde, kui teil on vaba hetk, pange poni tükike paika. Peagi võte märgata, et pusle kokkupanek ei aita teil ainult stressi maandada, vaid muutub ka see, kuidas te ümbritsevat maailma näete. Tõenäoliselt hakkate rohkem tähelepanu pöörama ka reaalses maailmas detailidele ja märkama värve vm pisiasju.

Mõistmine, kuhu iga pusletükk läheb, sortimine ja tükkide otsimine on kõik “mänguteraapia”, mis võib leevendada ärevust ja muid stressoreid. Kaosest korra loomise rahulolu on terapeutiline ja mõistatuse valmimine rahuldust toov. Mõelge vaid- iga probleem (st väike pusletükike) on nii väike, et saate seda kahe sõrme vahel hoida.

Puslede kokkupanek võimaldab meil kogeda edu, mida me reaalses elus alati kogeda ei saa. Puslede kokkupanek on hea viis kaasamiseks, lõpetada mõtlemise asjadele, mis teie päevas valesti läks. Keskendute vaid ühele, sellele pildile mis on teie ees. 1000-tükilise pusle kokku panemiseks võib minna aega mitmest tunnist kuni nädalani – oleneb vabast ajast ja kannatlikkusest.

Mõned soovitused puslede kokkupanemiseks.

  • Valgus. Ruumi valgustus on väga oluline. Soovitame toa valgust hoida võimalikult eredana, et hästi näha pusle kõiki tükke. Kui te hämaras ei tee vahet kahe tüki vahel, siis on see häiriv ja võimalus, et jätate selle ettevõtmise katki, on väga suur.
  • Jagage gruppideks. Kokkupanemise efektiivsuse tõstmiseks soovitame jagada pusletükid värvi ja kuju järgi eraldi karpidesse (hunnikutesse).
  • Kergest raskemale. Et protsess igavaks ei läheks, alustage kergematest osadest. Kõige parem on alustada ehitistest (kui need on pildil), viimasena aga soovitame tegeleda taeva või veega. Ja veel: esmalt pange pildiraam kokku.
  • Ära pane, kui kindel pole. Kui te kahtlete tükkide omavahelises sobivuses, siis ei tasu neid omavahel kokku veel panna, muidu võib olla eesseisev veaotsimine tõeline košmaar.
  • Koos on lõbusam. Pusle kokkupanemine on kindlasti lõbusam ja põnevam, kui te kutsute kaasa oma lähedasi, kellega on hea vestelda ja jagada muljeid. Meeldivas seltskonnas lendab aeg mõnusalt kiiresti – ei jõuagi märgata kui pusle on juba valmis saanud.

Ah jaa, puslede kaasabil saad kodus treenida silmade ja aju koostööd. See tegevus aitab ergutada nägemistaju rakke, mis reageerivad kus-liikumisele. Eriti head on niisugused mängud laisa silma korral.

Kui puslepilt saab valmis, siis liimige pusle seinale riputamiseks sobivale alusele (nt papile), nii saate enda kätetööd imetleda alati. Edu, kannatlikkust, inspiratsiooni ning ilusaid puslepilte. Neid viimaseid saab soetada meie e- poest.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 6% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 6% allahindlust oma esimeselt ostult!