KLOTSIPUSLE LAPSE ESIMESEKS PUSLEKS

KLOTSIPUSLE LAPSE ESIMESEKS PUSLEKS

Vaatamata väga suurele hulgale uutele mänguasjadele, mida pakuvad erinevad tootjad ning mis on ka põnevad mänguks, on jätkuvalt populaarsed väikelaste jaoks mõeldud vahvad klotsipusled.
Neid värvikirevaid mõistatusmänge valmistakse nii väikelastele, kui juba natuke suurematele. Pisemate jaoks, kes alles harjutavad pilte kokku panema, on tootjate poolt valmistatud mitmekesistel teemadel ja lastepäraste piltidega koosnevad klotsikomplektid, edasijõudnumate jaoks aga juba keerukamad, kaheteistkümnest klotsist koosnevad komplektid.

Klotsipusled pakuvad lapsele eduelamust ja avastamis- või äratundmisrõõmu.
Lapsele pakub põnevust avastada kuhu iga tükk sobib ja jälgida kuidas kujund valmib. Kui pilt koos, siis tunnustage last selle eest, et ta sai pildi valmis. Ning selle eest, et ta oli tubli ja kannatlik ning viis tegevuse lõpuni. Sellest saab laps rahulolutunde, innustust ja julgust veel ja veel uusi (klotsi)mõistusi ette võtma ja kokku panema .
Lapse jaoks on rõõm kui ta tunneb ära kokkupandud pildilt lemmikmultifilmi tegelased, muinasjututegelased, loomad või sõiduvahendid. Kui lapse veel ei tea, kes – mis on pildil, siis on hea sellest lapsega rääkida. Rääkida võiks muidugi ka siis kui juba tunneb pildil oleva ära, kuid siis juba keskenduda muule.

Klotsipusledega mängimine on väga arendav lapse jaoks.
Nendega mängimine arendab abstraktset mõtlemist, loogilisi mõttekäike, probleemide lahendamist, keskendumisvõimet ning tugevdavad kujundi- ja värvitaju. Peab ju laps aru saama üksikute pildiosade põhjal milline klots kuhu kohta sobib, et tuleks tervik. Ühe klotsipusle abil saab lapse kokku panne koguni kuus erinevat pilti. On ju klotsi igal küljel uue pildi detail, mida põnevusega saab laps kokku sobitada. Soovi korral saab lapsega rääkida mõistetest nagu kuubik, ruut, ristkülik.

Areneb tähelepanuvõime ja detailide märkamise oskus.
Klotsipuslesid on väga paljude erinevate piltidega ning mõeldud nii poistele kui tüdrukutele. Piltide abil saab juhtida lapse tähelepanu detailidele ja suunata teda kaasa mõtlema. Näiteks saab arutada loomapiltide korral, kus need loomad elavad, kuidas neid kutsutakse kui väikesed või suured on loomad, milliseid hääli nad teevad, mis värvi nad on jne. Tore, kui saate lastega lisaks loomaaias või mõnes toredas perefarmis loomi vaatamas käia ja seejärel kogetud võrdlusi puslede peal edasi arendada. Või multifilmidest pärit tegelaste korral arutada millised on need tegelased seal multikas. Kas nad on head tegelased, milline on nende iseloom, mis nendega juhtub , milline lugu neile meenub – las nad jutustavad. Ja järgmine kord võibolla vaatavad lapsed oma multikaid veelgi suurema põnevusega, sest neil on jälle uusi asju teile rääkida. Printsessi pildiga klotsipusle kokkusaamisel saate arutada, mis on printsessi nimi, mis tal seljas on, mis värvi kleit on, millised ehted – soeng, millisest muinasjutust pärit on, millised on näoilmed jne. Ning õhtupoolikul, enne magamaminekut võiksite lapsele ette lugeda ühe imeilusa muinasjutu, kus printsessid peategelaseks. Imelised mälestused, mida lapsel unenägudesse kaasa võtta on garanteeritud!
Klotsipusled, millega nagu imeväel tekivad pildile autod vm sõiduvahendid, võimaldavad rääkida, mis need täpsemalt on (rong sõidab raudteel, veab kaupa või inimesi, tuletõrjeautoga minnakse tuld kustutama jne), rääkida saab ametinimetustest, kes sõidavad nende autodega jne.

Ja alati saab vaadelda pilte põhjalikumalt ning rääkida, mis veel pildil on.
Olgu see siis lilleke, rohukõrred, päike või muud pisidetailid. Kui laps on juba sama klotsipuslega korduvalt mänginud ja teile tundub, et justkui midagi uut ei ole sellest rääkida, siis laske lapsel ise välja mõelda lugusid, kus peategelaseks kokkupandud pildil olev tegelane. Taustaks teadmistepagas teemaga seonduvalt on ju lapsel märkimisväärne, kui olete eelnevalt eri nurga alt pilte vaadelnud ja rääkinud. Uskuge, laste fantaasia on imeline ja iga kord võite kuulda uusi, uhkeid seikluslugusid! Laske julgelt oma mõttekäigul lennata, sellega ainult toetate oma lapse arengut.
Üheskoos lahendamine ja arutamine koondab inimesi ja annavb lastele võimaluse oma sotsiaalseid oskusi harjutada, õppides ja lõbutsedes suureneb ka nende sõnavara. Võite kindel olla et lastega lugusi vesteldes, ei ole klotsipusledega mängimine huvitav ainult lapse jaoks.

Klotsipusled on mugavad.
Paljud klotsipusled on pakendatud mugavaks hoiustamiseks vahvasse kohvrisse. Mäng läbi ja siuhti klotsid kokku korjatud, kohver mänguasjakasti ja tuba ongi taas korras. Kohvriga on veel see tore võimalus, et oma lemmikpusle saab laps kaasa võtta, näiteks kasvõi maale vanaemale külla minnes. Klotsipusle klotside suurused on ideaalsed väikese lapse käe jaoks. Need on kerged, sileda pinnaga, on täpsuselt ühesuurused, mis tähendab, et iga tükk sobib teise kõrvale ideaalselt. Rõõmsates toonides klotsipusled on hea idee, kui otsite lastele sünnipäeva- ja jõulukinki. Lastele mõeldud klotsipusled on taskukohased, laialdaselt kättesaadavad ning saadaval erinevates raskusastmetes ning teemadel.

Vali oma väikesele maailmaavastajale sobiv klotsipusle meie e-poest


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 6% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 6% allahindlust oma esimeselt ostult!