MIS ON PÕRANDAPUSLE?

MIS ON PÕRANDAPUSLE?

Lapsed tahavad juba pisikesest peale midagi ise ära teha. Nende jaoks on maailma avastamine läbi eri põnevate tegevuste väga loominguline. Juba kaheaastased on võimelised panema kokku, tõsi küll väikese juhendamise kaasabil, erikujulistest tükkidest pilte. Sellise tegevuse jaoks on väga sobilik vahend põrandapusle.

Põrandapusled on mõeldudki lastele alates vanusest 2 aastat. Põrandapusle on suurte tükkidega. Lapsel on väike käeke ning esialgu veel veidi kohmakatel sõrmekestel on neid suuri tükki lihtne kätte haarata ja õigesse kohta sobitada. Põrandapusled on tehtud materjalist, mis ei määrdu ning ei lagune kergelt. Vajadusel on neid lihtne puhastada.

Neil on värvilised ja imeliste piltidega erinevatest tegelastest. Seega sobivad nii poistele kui tüdrukutele maailma vahvate tegelaste avastamiseks. Kuna pildid on suured ja selged ja iga detail on selgelt näha, siis see võimaldab lapsel üksikasjalikult iga stseeni uurida. Märgata pisimaidki nüansse. Läbi tegevuse areneb lapse tähelepanuvõime.

Mitmevärvilised, lastepärased pildid võimaldavad lapsed õppida tundma ning eristama eri värve. Piltidel olevad tegelased pakuvad sageli äratundmisrõõmu lemmikmultikatest (näiteks Dino põrandapusle Maxikoer FIK , Dino põrandapusle Mutt, Dino põrandapusle Tatra auto) või lemmikraamatutest.

Võibolla meeldib lapsele hoopis armas Ty Beanie Boos? Siis on hea võtta asjakohane põrandapusle, mida on lihtne kokku panna.

Pärast kokkupanekut saab lastega rääkida tegelastest või asjadest mis pildil – kes või mis need on, mis värvid neil on, mida nad teevad, mis hääli teevad vms. Selline arutlemine rikastab lapse loogikat ja fantaasiat. Ning annab uusi teadmisi.

Põrandapusledel on kõikidel karp hõlpsaks teisaldamiseks ja mugavaks hoiustamiseks. See võimaldab pärast mängu pusletükid taas kokku korjata ning tuba on lihtsalt korras. Muidugi, kui lapsel on suur soov kokku pandud põrandapusle – tema kunstiteos mitte ära lõhkuda, siis pusle liim aitab lapse suure töö säilitada. Vahva pilt jääb last pikaks ajaks rõõmustama.

Põrandapusledega mängides on lapsed turvaliselt põrandal ning ei ole karta nende kukkumist. Samuti ei kuku tükid laualt põrandale, kui ka laps kogemata neid eemale lükkab.

Põrandapusle tükid ühilduvad omavahel ideaalselt.

Põrandapusled on suurepärased vahendid “käed ekraanist eemal tegevuseks”. See on arendav ajaveetmise viis juba varasest elueast. Sellega soodustate lapse peenmotoorika arengut, lapsed õpivad muuhulgas ka loendama (näiteks lasete lapsel lugeda, mitu pusletükki on pildis kokku).

Põrandapusle on lastele praktiline viis avastada ümbritsevat maailma. Puslede kokkupanek õpetab eesmärkide seadmist ja kannatlikkust. Lisaks edendab käe-silma koordinatsiooni ning probleemide lahendamise oskusi.

Põrandapusle on mõnus klassikaline mäng, mis meeldib igas vanuses lastele ning mida on väikestel sõrmedel lihtne kokku panna. 2-aastased ja vanemad, neile on põrandapusle tore kingitus, mis on arendav ning pakub rõõmu aastateks. Sobivad põrandapusled oma lapsele leiate meie e- poest.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 6% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 6% allahindlust oma esimeselt ostult!