VALI LAPSELE SOBIVA SUURUSE JA RASKUSEGA PUSLE

VALI LAPSELE SOBIVA SUURUSE JA RASKUSEGA PUSLE

Sobivad pusled pakuvad nii lastele kui ka täiskasvanutele meelelahutust. Noorematele lastele toetavad pusled aga lisaks ka arenemist. Õige pusle teeb meele rõõmsaks pakkudes ideaalses vahekorras uusi teadmisi, mõistatust ning meelelahutust. Liiga kerged pusled on igavad ning liiga rasked pusled võivad aga inimesi ära hirmutada ning tekitada frustratsiooni. Otsides seda kuldset keskteed, oleme me kokku pannud mõningad nipid kuidas valida seda ideaalset puslet.

Pusletükkide arv & pilt
Kõige esimesena peab välja tooma pusle suuruse ning kui palju pusletükke karbis on. Mida rohkem on tükke, seda raskem on üldiselt pusle kuid see oleneb ka pildist, mida kokku pannakse. Kui puslel on näiteks väga suur sinine taevas, siis võib juba ette näha, et enamus tükkidest on väga sarnased ning selle tõttu ka raskem kokku panna. Samuti võib leida eriti raskeid puslesid, milles ongi vaid ühte värvi. Sellised raskemad pusled on ideaalsed neile, kes annavad ühele puslele kaua aega ning kellele meeldib eksitus-katsetus meetod. Kui pildil on aga palju erinevaid detaile nagu majad, tänavad, postid, loomad, inimesed, on seda kergem kokku panna kuna individuaalseid kohti piltidel tuntakse kiiremini ära.

2000 tükki. 200 tükki.

Pusletükkide suurused
Suuremad pusletükid sobivad väga hästi noorematele lastele ning väiksemad tükid juba vilunud inimestele. Küll on aga olemas väga erineva suurusega pusletükke, alustades väga suurega, mida saab vaid kahe käega kätte võtta (väikestele lastele, kes alustavad kujunditega) lõpetades väga väikeste tükkidega, mis võtavad väga palju aega, et pusle kokku saada.

Tehes asja lihtsamaks, kujutame ette ühte ja sama pilti näiteks Kääbikust (Hobbit). Meie ees on kolm samasuguse pildiga puslet aga nende pusletükkide suurused on erinevad. Esimene on vaid paari suure tükiga pusle, teine on umbes rusika suuruste tükkidega ning kolmanda pusle tükid on ligikaudu euro suurused. Milline pusle sobiks mis vanusele? Mida suuremad tükid seda noorematele see sobib.

Vanuste tabel
Järgnev tabel on ligikaudne, aitamaks otsustada lapse vanuse ning pusletükkide arvu vahel. Nagu varem mainitud, sobivad noorematele vähesemate tükkidega pusled ning vanematele rohkemate tükkidega. Samas tuleb arvestada ka lapse vilumust sellel alal ning tema tahtejõudu. Kui inimene soovib enda oskused proovile panna tuleb valida pusle, mis on tema tasemest veidi kõrgemal kuid mitte liiga kaugel, sest muidu jääb töö vaid poolikuks.

Lapse vanus – pusletükkide arv

  • 2 vähem kui 10
  • 3+ 11 – 20
  • 4 20 – 30
  • 5 31 – 49
  • 6+ 50 – 100
  • 8 101 – 250
  • 9 251 – 399
  • 10 400 – 500
  • 10+ 500+

Otsimaks aga huvitavaid ning vahvaid puslesid, on meie puslede e-pood avatud 24/7!


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 6% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 6% allahindlust oma esimeselt ostult!