VAHVAD JA PÕNEVAD 3D PUSLED

VAHVAD JA PÕNEVAD 3D PUSLED

Üha enam on poodidesse tulnud kolmemõõtmelisi ehk 3D puslesid. Nagu nimigi ütleb on antud pusled kolmemõõtmelised ning erinevate kujudega: ringid e. puslepallid, kolmnurgad, autod, jalatsid või hoopiski kuulsad ehitised. Pusled on olnud populaarseks vabaaja veetmise viisiks juba kaua aega, uuema aja 3D pusled on aga juurde toonud veelgi erilisemaid ning huvitavamaid viise, kuidas oma aega pusledega sisustada.

3D puslede võlud
Nagu ikka, on olemas erinevate raskustasemetega puslesid, kuid rääkides kolmemõõtmeliselt, siis iga tükk on eriline. Enam ei piisa vaid õige tüki üles leidmisest, nüüd tuleb mängu ka kavalus, tasakaal ning matemaatiline mõtlemine. 3D puslesid on kõrvutatud Rubiku kuubikuga kuna igal puslel on oma saladus, kuidas seda ideaalselt kokku panna. Iga pusle on omaette teadus ning oskus, mida saab omandada vaid harjutades, nagu klaveri omandamiseks peab mängima üle 10 000 tunni klaverit, peab ka pusledega harjuma koos olema.

Kuna tehnoloogia arenedes tuleb välja ühe enam erilisi 3d puslesid, siis on juba olemas inimesi, kes neid koguvad. Puslede kokku panemine ei ole vaid lastele vaid igas vanustes inimestele. Peale tööpäeva koju jõudmine, tassi tee tegemine ning 3d pusle kokku panemine kõlab üpriski hästi, eksole. See on justkui vaheldus facebookile ning internetile. Lisaks on seda tore laste ning sõpradega koos teha.

Nagu enne mainitud kogutakse 3d puslesid, mis tähendab, et neid on võimalik hoida ilu jaoks nii kapis kui ka laual. Olles Star Wars’i fänn on võimalik koguda just selle teemalisi puslesid või olles huvitatud arhitektuurist, saab koguda üle maailma olevate kuulsate ehitiste puslesid nagu Eiffeli torn või Tower’i sild.

Põnevaks lisaks on mõned pusled ka helendavad, mistõttu on need ideaalsed lapse voodi kõrvale panemiseks, kes soovivad ööseks õrna valgust enda tuppa kumama.

Kuidas aga kolmemõõtmelisi puslesid kokku panna?
Kolmemõõtmelised pusled ei vaja liimi, nad on nii ehitatud, et pannes kõik tükid õigesse kohta hoiab pusle iseennast õiges asendis üleval. Kasutades liimi igal tükil peetakse seda petmiseks kuna sel viisil ei lähe matemaatilist mõtlemist vaja ning pusle on koos kiirema aja jooksul, vähema vaevaga.

Küll aga on poodides olemas liime ning erinevaid vahendeid, mida kasutada. Liime kasutatakse pärast pusle kokku panemist, et see hoiaks enda kuju ka aasta pärast. Samuti on olemas lakke, mida lastakse läike ning sära andmiseks.

Kokkuvõttes on 3d pusled vallutanud maailma kuna nad on ilusad, huvitavad ning harivad. Neid on võimalik leida nii palju erinevaid ning mõned neist laisa helendavad öösel – nad on puslede järgmine tase.

Sooviga ka endale üks 3d pusle soetada ning end sellega proovile panna, tuleb minna vaid uuele vahelehele ning avada meie e-pood.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 6% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 6% allahindlust oma esimeselt ostult!