KUIDAS MÕJUB PUSLE KOKKU PANEK MEIE AJULE?
Pusle kokkupanek on lõbus, meelelahutuslik ajaviide nii lastele kui täiskasvanutele, mida saab nautida ilma igasuguse elektroonikata ning see pakub suurepärast vaimset treeningut.
Ükskõik, kas naudite minipusle või tuhandete- osadega pusle kokkupanemist, kõigil mõistatustel on üks võtmeelement- need võimendavad aju.
- Puslede lahendamine treenib meie aju mõlemat poolt
Kaks aju poolkera töötavad koos ilusasti, kuid mõlemad pooled täidavad oma spetsiifilisi ülesandeid. Aju parem pool tegeleb emotsioonidega ja lahendab probleeme loominguliselt, vasak pool kontrollib loogilisemaid, analüütilisi funktsioone. Mõistatuste kallal töötades haarate töösse mõlemaid pooli ja annate oma ajule tõelise vaimse treeningu. - Täiustatud mälu
Mõistatuste lahendamine aitab tugevdada olemasolevaid seoseid meie ajurakkude vahel, soodustab uute loomist, mis omakorda parandab vaimset kiirust ja mõtteprotsesse.
Pusle on eriti hea lühiajalise mälu parandamiseks. Meie lühiajaline mälu aitab meil kujundeid ja värve meelde jätta ning suuremat pilti visualiseerida, et välja mõelda, millised tükid omavahel kokku sobivad. Lisaks paranevad meie aju ruumilised mõttekäigud.
-
Lisa korviKiirvaade
-
Lisa korviKiirvaade
-
Laost otsasLoe edasiKiirvaade
-
Lisa korviKiirvaade
On tõestatud, et puslede vm mõistatuse kokkupanek suurendab tänu mälu treenimisele meie igapäevaseid mälestusi, kuna mõistatustes tuleb meeles pidada, kuhu mõni tükk sobib pildis, mis võib olla keeruline, kui pusle kokkupanekul on olnud nädal või kaks pausi. Puslede kokkupanemisega tekib harjumus teadlikult meelde jätta detaile.
- Paremad probleemide lahendamise oskused
Puslel on üks ülesanne – ühendada tükid pildiks. Ehkki erinevaid võimalusi on palju, on olemas vaid üks õige lahendus. Oskus probleeme leidlikult lahendada ja kriitiliselt mõelda on kasulik peaaegu igas elusituatsioonis ning mõistatused aitavad meil neid oskusi arendada. Pusle kokkupanek nõuab lahendamiseks erinevaid lähenemisviise, sellega õpib kuidas töötada katse-eksituse meetodil. Iga mõte, mis on väljaspool nö kasti, aitab mõistuse efektiivsemaks kasutamiseks treenimisel. - Täiustatud visuaalne-ruumiline mõttekäik
Pusle lahendamisel peame vaatama erinevaid tükke ja nuputama, kuhu need suurema pildi sisse mahuvad. Regulaarselt toimides aitab see parandada meie visuaalseid ja ruumilisi mõttekäike. Paremad visuaalsed-ruumilised oskused aitavad mitmetes igapäevastes toimingutes, näiteks auto juhtimine (parkimine, radade vahetamine jne) või kaardi kasutamine. - Suurenenud IQ
Mõistatused võivad parandada meie mälu, keskendumisvõimet, sõnavara ja arutlusoskust. Seega ei tohiks üllatusena tulla, et mõistatuste üheks plussiks on ka see, et need aitavad tõsta meie IQ-d (intelligentsuskoefitsient). Michigani ülikooli uurimuses leiti, et täiskasvanud said oma IQ-d tõsta nelja punkti võrra pärast seda, kui kulutasid 25 minutit päevas pusle lahendamiseks. - Dementsuse ja Alzheimeri tõve edasilükkamine
Isegi kui te ei hooli oma IQ tõstmisest, võib aju mõistatuste abil aktiivne hoidmine aidata dementsuse ja Alzheimeri tõve sümptomeid edasi lükata. Uuringud näitavad, et mõistuse aktiivsena hoidmine mõistatuste ja muude probleemide lahendamist vajavate tegevuste kaudu võib vähendada Alzheimeri tõvega patsientide ajurakkude kahjustusi. See toetab uute närvirakkude kasvu ja tugevdab nendevahelisi seoseid. Niisiis, mida varem hakkate regulaarselt mõistatusi, näiteks puslesid lahendama, seda parem. Kunagi pole liiga vara oma aju kaitsma hakata.
- Pusle parandab meie tuju
Pusle lahendamisel suureneb meie ajus dopamiini tootmist. See orgaaniline ühend aitab muuta meid õnnelikumaks ja võib mõjutada meie mälu, motivatsiooni ja keskendumisvõimet. Dopamiini vabastatakse iga kord, kui me pusle edukalt lahendame või saame lihtsalt ühe detaili õigesse kohta. See julgustab meid jätkama tööd pusle lahendamisel ja endale väljakutsete esitamisel. Mõistatused mängivad sõnade, numbrite, kujundite ja loogikaga viisil, mis sunnib meid avastama peidetud lahendusi. Me tegeleme seega vaimse jahipidamisega millegi järele, mis stimuleerib tõenäoliselt erinevaid ajupiirkondi, mis hõlmavad korraga avastamist ja rahulolutunnet.
- Madalam stressitase
Mõistatused ergutavad meie aju, kuid need on ka väga lõõgastavad. Pusle kokkupanek loob mediteerimisele sarnaselt meelerahu. Keskendume sellele, kuidas mõistatust lahendada, meie mõistus on vaid ühes tegevuses ning see tühjendab meie aju igapäevasest stressidest ja ärevustest. See toob kaasa parema mõtteviisi ja paremad stressiga toimetuleku oskused. - Suurenenud tähelepanu detailidele
Kui proovite lahendada mõistatust, eriti puslet, milles on pisikesed tükid, mis kõik näevad ühtmoodi välja, on detailide tähelepanu pööramine ülioluline. Peate oma silmi koolitama, et valida välja väikesed värvimuutused või kuju erinevused, mis aitavad teil kõike kokku panna.
Oskus pisikesi detaile korjata aitab meie elu kõigis aspektides, eriti tööl. Kui oleme detailsemalt orienteeritud ja täpsemad, paraneb meie töö kvaliteet. Pusle kokkupaneku lõpuleviimine suurendab meie visadust ja vastupidavust.
-
Lisa korviKiirvaade
-
Lisa korviKiirvaade
-
Laost otsasLoe edasiKiirvaade
-
Lisa korviKiirvaade
- Parem koostöö
Võimaluse andmine inimestele puslede lahendamiseks ühiselt võimaldab teistega arvestada, näiteks pusle kokkupanek sõbra või pereliikmega soodustab arutelu ja suhtlemist, kuna keeruka mõistatuse lõpetamiseks on meeskonnatöö oluline.
Samas iseseisvus: pusle kokkupanek on ka fantastiline soolo ajaviide. Hobi on sedavõrd haarav, et tunnid võivad mööduda, ilma et te ise aru saaksite.
Alustage pusle kokkupanemisega kaasnevate eeliste saamist juba täna.